Kompozit forgólapátok automatizált előtervező rendszere légi- és szélerőművi alkalmazásokhoz

Támogató: Kulturális és Innovációs Minisztérium
Forrás:
NKFI Alap
Döntés dátuma:
2024. május 8.
Kedvezményezett neve:
BITOTRON Kft. (konzorciumi tagok: Pannon Egyetem, eCon Engineering Kft.)
A projekt címe:
Kompozit forgólapátok automatizált előtervező rendszere légi- és szélerőművi alkalmazásokhoz
A szerződött támogatás összege:
452 356 892 HUF

A projekt tartalma: Az eCon Engineering Kft., a Pannon Egyetem és a BITOTRON Kft. közös kutatás-fejlesztési projektje során olyan automatizált előtervező rendszer létrehozását tűztük ki célul, amely kompozit alapanyagból készülő forgó lapátok gyors és költséghatékony, ugyanakkor megfelelő pontosságú áramlástani és kapcsolt szilárdságtani analízisét valósítja meg. A szoftver használatával az érintett piaci szereplők (légiközlekedés, valamint szélturbina ipar) a háttérben szükséges komplex szimulációs módszerek, valamint szimulációs szoftver ismerete nélkül alakíthatják a gyártandó forgólapát geometriáját (pl. lapát profilok a lapáthossz mentén, és ezek orientációja), valamint az azt felépítő kompozit rétegrendet. A szoftverben rejlő két legfontosabb innováció a gépi tanulás alapú 3D korrekcióval ellátott virtuális lapát modell, amely segítségével a lapát aerodinamikai szimulációs ideje töredékére csökkenhet a pontosság megtartása mellett, míg a másik a kompozit szerkezet kifáradásra való hajlamának numerikus kiértékelése, amely egyetlen kereskedelmi szimulációs szoftverben sem érhető el. A pályázat fő célja a fókuszált termékfejlesztés, ennek megfelelően a termék piaci megjelenése a fenntartási időszakban várható (2026 Q4-től). Ezen termékkel a kompozit forgólapátok tervezési és fejlesztési ideje jelentősen csökkenthető, valamint olyan piaci szereplők számára is elérhetővé teszi a numerikus szimuláció alapú termékfejlesztést, akik a szükséges mély szaktudással, vagy szoftver háttérrel nem rendelkeznek. Hosszabb távon a szoftver automatikus lapát geometria és rétegrend optimalizálásra is alkalmas lesz, valamint helyszíni állapotfelügyelet számára is biztosíthat majd egyszerűsített károsodás analízis szolgáltatást.

A projekt befejezési dátuma: 2026.08.31.
Projekt azonosító száma:
2023-1.1.1-PIACI_FÓKUSZ-2024-00002

A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról

Támogató: Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat
Forrás:
Nemzetgazdasági Minisztérium, Kulturális és Innovációs Minisztérium és a fővárosi/vármegyei kormányhivatalok konzorciuma
Döntés dátuma:
2024. augusztus 6.
Kedvezményezett neve:
BITOTRON Kft.
Képzések elnevezése és célja:
a GINOP Plusz-3.2.1-21 „A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén
Képzések célja:
a vállalkozás termelékenységének növelése, alkalmazkodóképességének javítása, amelynek kulcsa a döntéshozók és munkatársaink kompetenciának fejlesztése.
A szerződött támogatás összege:
5.628.305,- Ft (képzési költség és kieső munkaidőre járó bértámogatás)

A képzések részletes bemutatása:

  • Angol nyelvi képzés keretében célunk a munkavállalóink fejlesztése, a hatékonyabb kommunikáció, a meglévő külkapcsolati parterekkel való gördülékenyebb munkafolyamatokhoz és a kereskedelmi tevékenységünk bővítéséhez.
  • IT projekt- és szolgáltatásmenedzsment információs és kommunikációs (IKT) technológiákra irányuló tréning célja, hogy a résztvevők ismerjék meg a sikeres IT projekt jellemzőit, menetét, legyenek jártasak egy-egy projekt lebonyolításának a tervezéstől a megvalósításig szükséges munkafolyamataiban. Fontos elem, hogy a résztvevők valós példákon keresztül megismerik a projektben dolgozó munkatársak tevékenységeit támogató módszereket is, amelynek az eredményeként képessé válnak a szükséges folyamatok tudatos áttekintésére, az egyes lépések időbeli megtervezésére, valamint hatékonyabb célkitűzésre, és a cél eléréséhez szükséges idő meghatározására.
  • IT szoftver fejlesztői haladó eszközök, módszerek tréning célja a résztvevők már megszerzett szoftverfejlesztői tudását elmélyíteni. Fontos elem, hogy a résztvevők valós példákon keresztül megismerik a fejlesztésekben dolgozó munkatársak tevékenységeit támogató módszereket is. A képzés tartalmát úgy alakítottuk ki, hogy a résztvevők olyan korszerű, rugalmas, hatékony fejlesztői eszköztárat ismerjenek meg, amely a tervezést, fejlesztést és a tesztelést, ellenőrzést fölösleges bonyolultság nélkül biztosítja.

A képzések tervezett befejezési dátuma: 2025.12.06.
Projekt azonosító száma:
GINOP_Plusz-3.2.1-21-2021-00001

Kapcsolat

Keressen meg minket!

Kérjük, lépjen velünk kapcsolatba további információkért: